امضای تفاهم نامه موسسه سفیران صلح و فدراسیون دفاع شخصی جیتسا با حضور اصحاب رسانه

امضای تفاهم نامه موسسه سفیران صلح و فدراسیون دفاع شخصی جیتسا با حضور اصحاب رسانه

پانزدهم اردیبهشت در سالن نشست خبری واقع در شمال غرب تهران با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران، کنفرانس خبری ای به اتفاق دکتر محمدرضا اتحاد،ریاست محترم فدراسیون جهانی دفاع شخصی جیتسا ،ابراهیم صنوبر ملقب به پدر صلح ایران مدیر عامل موسسه بین المللی سفیران صلح و دبیر کل ائتلاف صلح جهانی و دکتر گرندمستر سیدافشین مباشر، نائب رئیس فدراسیون جهانی دفاع شخصی جیتسا و رئیس کمیته جهانی بادیگاردی جیتسا با موضوع انتصابات جدید بین اعضای هیئت رئیسه، اقدامات خیرخواهانه هر دو موسسه، امضاء تفاهم نامه ای در خصوص همکاری دو جانبه فی مابین فدراسیون جیتسا و موسسه بین المللی سفیران صلح برگزار گردید.

در ابتدای این نشست، ابراهیم صنوبر مدیرعامل موسسه بین المللی سفیران صلح  آغاز کننده جلسه و معرف افراد در این نشست خبری بودند و متنی را که شاکله آن منشوری در حوزه بشردوستانه بود در حضور اصحاب رسانه و جمع حاضر قرائت نمودند که در واقع پیام صلح طلبی بوده است.

متن منشور به شرح زیر است: 

تمامی انسانها آزاد به دنیا آمده اند و از نظر حقوق و حیثیت با هم برابرند. همه باید از حقوق انسانی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با شیوه ای عادلانه برخوردار باشند. همه انسانها فارغ از هر رنگ و نژاد و طبقه بسیار محترم هستند و اختلاف ظاهری ناشی از تولد نباید مانع از برخورداری از حقوق شود. کرامت و شرافت آدمیان به نژاد، رنگ و ملیت نیست و باید انسان در هر شرایطی محترم شمرده شود. نفس و جان آدمی بسیار محترم است و انسان دارای کرامت ذاتی است و لذا جان انسان باید در امان باشد و به هیچ وجه نباید مورد جسارت، خشونت، تعرض، شکنجه و قتل قرار گیرد و هر اقدامی که زمینه ساز هتک حرمت به او شود و این حق او را مورد تجاوز قرار دهد اقدامی ضد بشری است و باید از گسترش آن جلوگیری به عمل آید. هر انسانی در هر جایگاهی در برابر جامعه اش، مسئول است و می بایست تمامی تلاش خود را جهت پیشرفت جامعه اش انجام دهد.

انسان باید با اختیار و آزادی تصمیم بگیرد، انتخاب کند و عمل نماید و هیچ کس حق ندارد انسان را با اجبار به کاری بگمارد و نباید حق انتخاب آزادانه و اختیار او مورد تعرض قرار گیرد و تفتیش عقاید و مواخذه و تعرض فرد به واسطه داشتن عقیده، نظر و رأی آزادانه اش امری ناپسند است. صلح باید به صورت دائم ،پایدار و عادلانه در بین جوامع جهانی برقرار باشد.

انسان از منظر کرامت، منزلت و شخصیت در بالاترین جایگاه ممکن است و لذا هر گونه اعمال نژاد پرستی، نادیده گرفتن حقوق و برتری طلبی در برابر دیگران بر پایه ملیت، نژاد، رنگ، زبان، جنسیت، مذهب، عقیده، مال و ثروت و موقعیت های اقتصادی، اجتماعی، خانوادگی، قومی و مانند آن ها از اخلاق و انسانیت به دور است و نظر و عقیده همه انسان های جهان از هر رنگ و نژادی که باشند باید محترم شمرده شود. انسان ها حق دارند

در کنار یکدیگر یک زندگی صلح آمیز و دوستانه را تجربه کنند. زندگی در جهانی مبتنی بر عدل و انصاف حق هر انسانی است. همه جمعیت ها، گروه ها، قومیت ها می توانند در کنار یکدیگر از یک زندگی انسانی، با کرامت و مسالمتآمیز بهره ببرند. پیروان ادیان آسمانی باید در کمال صلح، دوستی، برادری و برابری و احترام متقابل با یکدیگر تعامل داشته باشند و زمینه ساز یک زندگی به دور از درگیری و دشمنی و سرشار از تفاهم و تعاون باشند.

حریم خصوصی همه انسانها محترم است و باید مصون از تجاوز باشد و هرگونه دخالت و تجسس در زندگی و حریم خصوصی افراد بدون اذن فرد مذموم است و نباید با ورود به حریم خصوصی دیگران زمینه آزار آنها ایجاد شود. شرافت، حرمت و آبروی هیچکس نباید مورد تعدی و تعرض قرار بگیرد.

برخورداری از عدالت و قوانین عادلانه در جامعه حق هر شهروندی است. قانون باید حقوق افراد را به صورت برابر و بدون تبعیض مورد حمایت قرار دهد و همه افراد برای برقراری عدالت مسئول هستند و باید از حق و حقیقت دفاع کنند. شایسته نیست که کسی به بهانه انجام عمل آزادانه خود، عدالت اجتماعی و حقوق دیگران را زیر پا گذارد و موجب سلب آزادی و امنیت دیگران شود.

همه در برابر قانون دارای حقوق مساوی هستند و همه انسانها سزاوارند تا بدون هیچ تبعیضی در پناه قانون باشند. هر انسانی محق است در برابر قانون در همه جا به عنوان یک شخص به رسمیت شناخته شود. حمایت قانون باید جامعیت داشته باشد و شامل همه افراد باشد و با لحاظ قرار دادن منافع عموم مردم و نه فقط یک گروه خاص، در راستای تامین نیازهای حقوقی جامعه تدوین شود. منافع جامعه و حمایت قانون نباید در انحصار هیچ قشر خاصی قرار گیرد و قوانین جامعه باید در راستای نفی هر گونه استبداد و انحصار باشد تا همه بتوانند به طور یکسان مورد حمایت قانون قرار گیرند.

وی در ابتدا ضمن خوشآمد گویی اظهار داشتند: عرض سلام و ادب و ارادت دارم خدمت شخصیتهای ارزشمند فرهنگی، هنری و ورزشی، اصحاب رسانه، و اعضای محترم فدراسیون جهانی جیستا، موسسه خیریه یاران و موسسه بین المللی سفیران صلح که در این جلسه معنوی شرف حضور دارند. جلسه ای که در آن حضور دارید نشست خبری اعضای هیات رییسه فدراسیون جهانی جیتسا و موسسه بین المللی سفیران صلح و امضای تفاهم نامه همکاری بین این دو مجموعه است و امید است بازتاب بسیار خوبی به لحاظ اجرایی در عرصه های ملی و بین المللی در زمینه های ورزشی، فرهنگی و اجتماعی داشته باشد.