کتاب « اهداف نهضت امام حسین (ع) » به همت استاد ابراهیم صنوبر نگارش شد و توسط انتشارات مدید چاپ و منتشر شد.

کتاب « اهداف نهضت امام حسین (ع) » به همت استاد ابراهیم صنوبر نگارش شد و توسط انتشارات مدید چاپ و منتشر شد.

کتاب « اهداف نهضت امام حسین (ع) » به همت استاد ابراهیم صنوبر نگارش شد و توسط انتشارات مدید چاپ و منتشر شد.

استاد ابراهیم صنوبر نویسنده این کتاب در بخشی از پیشگفتار آورده است که، شهادت مکتب و بستر تربيت مجاهدين و قهرمانان گمنامی است که با محوريت اخلاص و ایثار و با بصيرت، در راه خدمت به جامعه و دفاع از اسلام و سرزمين اسلامي و عزیزمان بي وقفه تلاش مي کنند. در هر زمانی که صحبت از فداکاري، ايثار و دفاع و مجاهدت در راستاي رفع موانع و محروميت ها، در عرصه‌های مختلف دفاعی، فرهنگی، اعتقادی، سازندگی و دیگر عرصه ها هست، فعاليت هاي دلگرم کننده برخاسته از فرهنگ شهادت و ایثار و ثمرات آن در ميدان عمل به وضوح به چشم مي خورد.

يکي از ثمرات بارز و انسان ساز و تکاملي وجود فرهنگ شهادت طلبی براي جامعه، احياي اخلاق و پاکبازی در مسیر حق و پرورش نيروهاي مخلصي است که از قيد و بندها و تعلقات و توقعات روزمره بيرون مي آيند و به کمتر از ماندگاري و رستگاري و معامله با خدا راضي نمي شوند چراکه شهادت معامله اي پرسود با خداوند است. براي درک جايگاه رفيع شهدا اين عبارت وزین کفايت می کند که شهدا شمع محفل بشريتند بدین معنا که اگر بشريتي هست و تکاملي براي بشريت ایجاد می شود، از برکت وجود شهداست که راه و مسير را براي حرکت بشريت مستعد و مستدام نگه داشتند. يعني شهدا فرع و در حاشيه نيستند، اتفاقا شهدا هستند که محوريت دارند و ما ذيل وجود اين عزيزان تعريف مي شويم و تداوم داريم و به برکت وجود آنها به ما هم نظر رحمتي مي شود.

تاریخ اسلام به ویژه تاریخ شیعه سرشار از چهره هایی است که هر کدام دنیایی از عظمت را در خود دارند امام حسین (ع) چراغ هدایتیست که تا تارک دنیا در حال تبلور و روشنگریست کسانی که با حسین (ع) همراه و یار شدند عاقبت بخیر شدند و آنهایی که آتش عناد و دشمنی برداشتند خسر الدنیا و الاخره شدند. امیدواریم در پرتوی هدایت های چهارده معصوم (ع) بتوانیم مسیر روشنی را انتخاب کنیم.

این کتاب توسط انتشارات مدید در ۲۰۰۰ نسخه چاپ و منتشر شد.

استاد ابراهیم صنوبر ملقب به پدر صلح ایران سفیر نیکوکاری، سفیر توسعه گردشگری ایران، سفیر پیشگیری از اعتیاد، سفیر همدلی، سفیر انسان‌دوستی، نویسنده، محقق، مخترع و عضو انجمن مخترعین کشور، دارنده استادی اعظم ورزشهای رزمی، مربی و قهرمان ورزش‌های رزمی و از ورزشکاران و مربیان پیشکسوت است.

ایشان یکی از فعالان اجتماعی و حقوق بشر است که در زمینه مسائل خیرخواهانه از جمله کمک به اقشار آسیب پذیر و نیازمند آزادی زندانیان مالی و حمایت از کودکان کار فعالیت های نوع دوستانه زیادی داشته و از پیشگامان این عرصه است.او مدیرعامل موسسه بین المللی سفیران صلح و ملقب به پدر صلح ایران است که سالهاست خدمات موسسه بین المللی سفیران صلح را در حوزه امور مربوط به صلح به شیوه ای ثمربخش و نافع تداوم و استمرار، داده است.

وی در راستای برقراری مناطق دائم و پایدار صلح جهانی گام‌های موثری برداشته و طراح و ایده پرداز دهکده ها و شهرهای صلح جهانی می باشد.